Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o srst a tělo

24. 5. 2007

PÉČE O SRST A TĚLO

->SVOU SRST SI KRÁLÍCI DRŽÍ V ČISTOTĚ SAMI. JEN V DOBĚ LÍNÁNÍ POTŘEBUJE VÁŠ ZAKRSLÝ KÁLÍČEK KAŽDODENNÍ KARTÁČOVÁNÍ NEPŘÍLIŠ TVRDÝM KARTÁČEM. MŮŽETE HO PROKARTÁČOVAT TAKÉ PROTI SRSTI. MNOZÍ KRÁLÍCI MAJÍ KARTÁČOVÁNÍ VELICE RÁDI A RÁDI SI HO DOPŘÁVAJÍ, NEZÁVISLE NA LÍNÁNÍ.

   

->DŮLEŽITÉ: KRÁLÍKY NEKOUPEJTE ANI NEPOLÉVEJTE!

->OBLAST GENITÁLIÍ: NĚKDY SE V OKOLÍ POHLAVNÍCH ORGÁNŮ (NAPRAVO A NALEVO OD POHLAVNÍHO OTVORU) USADÍ NASLÁDLE PÁCHNOUCÍ VÝMĚŠKY. OPATRNĚ JE ODSTRANÍTE SMOTKEM VATY, NA KTERÝ JSTE NAKAPALI TROCHU DĚTSKÉHO OLEJE.

KONTROLA CHRUPU: STEJNĚ JAKO DRÁPY, I KRÁLIČÍ ZUBY TRVALE ROSTOU. ABY SE DOSTATEČNĚ OPOTŘEBOVÁVALY, MUSÍ MÍT ZVÍŘE STÁLE CO HLODAT, NAPŘÍKLAD TVRDÝ CHLÉB NEBO KLACEK A VŽDY SENO. PŘÍLIŠ DLOUHÉ ZUBY VADÍ KRÁLÍKOVI PŘI PAPÁNÍ. MUSÍ BÝT ZKRÁCENY ZVĚROLÉKAŘEM. TÉTO VELMI NEPŘÍJEMNÉ PROCEDURY BYSTE SVÉ ZVÍŘE MĚLI UŠETŘIT. 

 

UPOZORNĚNÍ: V PŘÍPADĚ VROZENÉ VADY USPOŘÁDÁNÍ CHRUPU NEZBÝVÁ NIC JINÉHO, NEŽ NECHÁVAT ZUBY U ZVĚROLÉKAŘE ZKRACOVAT PRAVIDELNĚ.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Králíci a jejich opatrování

(Radka Malá, 28. 5. 2007 16:48)

Jo máš pravdu znám jednu holku a ona koupala svého králíčka! Pak měl šoky a chudáček malej. Nejlepší je jenom česat a hladit =O)